Observator » Ştiri sociale » O fetiţă din Argeş a ajuns din clasă direct la spital, după ce un dulap i-a căzut pe picior

O fetiţă din Argeş a ajuns din clasă direct la spital, după ce un dulap i-a căzut pe picior

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.11.2016, 13:09 | Modificat la 10.01.2017, 07:50

Incident deosebit de grav într-o şcoală din Argeş. O elevă de clasa a IV-a a fost adusă la Bucureşti de urgenţă după ce s-a rănit în clasă. Copilei i-a căzut, pe piciorul drept, un dulap, amplasat, se pare, pe nişte stinghii. Piesa de mobilier i-a rupt tibia. Şi o altă colegă a fost rănită, dar mai uşor. Cazul este acum în atenţia inspectoratului şcolar.

Incident deosebit de grav într-o şcoală din Argeş. O elevă de clasa a IV-a a fost adusă la Bucureşti de urgenţă după ce s-a rănit în clasă. Copilei i-a căzut, pe piciorul drept, un dulap, amplasat, se pare, pe nişte stinghii. Piesa de mobilier i-a rupt tibia. Şi o altă colegă a fost rănită, dar mai uşor. Cazul este acum în atenţia inspectoratului şcolar.