Observator » Ştiri sociale » Prezență mare la viscol. Studenţii și-au dat restanțele pe pârtie

Prezență mare la viscol. Studenţii și-au dat restanțele pe pârtie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.02.2019, 21:40 | Modificat la 23.02.2019, 21:41

Dacă înainte restanţele se dădeau în sălile de clasă, acum studenţii le trec aşa cum ştiu mai bine pe pârtiile din ţară. Şi nu le e frică deloc că vor pica examenul din nou pentru că acolo mulţi dintre ei sunt experimentaţi. La schiat, bineînţeles.

Dacă înainte restanţele se dădeau în sălile de clasă, acum studenţii le trec aşa cum ştiu mai bine pe pârtiile din ţară. Şi nu le e frică deloc că vor pica examenul din nou pentru că acolo mulţi dintre ei sunt experimentaţi. La schiat, bineînţeles.

Nici măcar viscolul de noaptea trecută nu i-a speriat şi nu i-a ţinut în case. Ci, dimpotrivă. Au schiat toată ziua şi s-au bucurat de zăpadă naturală.