Observator » Ştiri sociale » Un bărbat din Bârlad, plecat la muncă în Turcia, a fost declarat mort de soţia lui, care, între timp, s-a recăsătorit şi s-a mutat în Italia

Un bărbat din Bârlad, plecat la muncă în Turcia, a fost declarat mort de soţia lui, care, între timp, s-a recăsătorit şi s-a mutat în Italia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.02.2018, 16:11 | Modificat la 20.02.2018, 17:55

Povestea unui bârlădean poate concura, cu succes, orice scenariu de film! Expulzat din Turcia după 25 de ani de muncă acolo, la intrarea în România, bărbatul a aflat că este mort. Cu acte în regulă şi pomană făcută. Mai mult, în urmă cu doi ani, soţia lui s-a recăsătorit şi s-a stabilit în Italia.