Observator » Ştiri sociale » Un dezastru au găsit inspectorii OPC în tonetele de la mare, de unde mii de turişti şi-au luat de mâncare de 1 Mai

Un dezastru au găsit inspectorii OPC în tonetele de la mare, de unde mii de turişti şi-au luat de mâncare de 1 Mai

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.05.2018, 13:06 | Modificat la 02.05.2018, 14:58

Nu peste tot a domnit luxul aşa încât, în vacanţa de 1 mai, şi inspectorii OPC au vizitat litoralul. Cei de la Protecţia Consumatorului au verificat tonetele în care se prepară mâncarea servită apoi clienţilor. Concluzia: Nu se respectă aproape nicio regulă de igienă.

Nu peste tot a domnit luxul aşa încât, în vacanţa de 1 mai, şi inspectorii OPC au vizitat litoralul. Cei de la Protecţia Consumatorului au verificat tonetele în care se prepară mâncarea servită apoi clienţilor. Concluzia: Nu se respectă aproape nicio regulă de igienă.