Observator » Ştiri sociale » Urgie in noapte in sudul Romaniei

Urgie in noapte in sudul Romaniei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.02.2010, 10:18 | Modificat la 18.03.2019, 14:40

Chiar cand credeam ca am scapat, iarna s-a intors cu forte proaspete. E urgie in jumatate de tara. Tot sudul Romaniei este ravasit de viscol. Ne asteptam la vreme rea, pentru ca meteorologii ne-au avertizat inca de ieri cu coduri galbene si portocalii, dar, cu toate acestea, zapezile fac din nou probleme.

Chiar cand credeam ca am scapat, iarna s-a intors cu forte proaspete. E urgie in jumatate de tara. Tot sudul Romaniei este ravasit de viscol. Ne asteptam la vreme rea, pentru ca meteorologii ne-au avertizat inca de ieri cu coduri galbene si portocalii, dar, cu toate acestea, zapezile fac din nou probleme.