Observator » Campanii » Semifinalele concursului "Dezbate România"

Semifinalele concursului "Dezbate România"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.03.2015, 07:00 | Modificat la 20.03.2015, 07:41

Sistemul de justiţie din România ar trebui să pună accent mai mult pe reabilitare decât pe pedeapsă? O întrebare grea, la care nici măcar politicienii nu se încumetă să răspundă. Au încercat s-o facă tinerii care s-au calificat în semifinala concursului "Dezbate România".

Sistemul de justiţie din România ar trebui să pună accent mai mult pe reabilitare decât pe pedeapsă? O întrebare grea, la care nici măcar politicienii nu se încumetă să răspundă. Au încercat s-o facă tinerii care s-au calificat în semifinala concursului "Dezbate România".