Treisprezece copii aflaţi într-o tabără sportivă în staţiunea Borsec, suspecți de toxiinfecţie alimentară
Treisprezece copii aflaţi într-o tabără sportivă în staţiunea Borsec, judeţul Harghita, au ajuns azi-noapte la spital, cu suspiciune de toxiinfecţie alimentară.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Treisprezece copii aflaţi într-o tabără sportivă în staţiunea Borsec, judeţul Harghita, au ajuns azi-noapte la spital, cu suspiciune de toxiinfecţie alimentară. Elevii au vârste cuprinse între 13 şi 15 ani şi au fost transportaţi cu ambulanţele la Spitalul din Topliţa. Şase dintre ei, cu simptome mai grave, au ajuns cu autospeciala de transport victime multiple la Spitalul din Miercurea Ciuc. Autorităţile au demarat o anchetă pentru a stabili de la ce li s-a făcut tinerilor rău şi cine va fi tras la răspundere.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰