Observator » Evenimente » Fenomen rar! Munţii Carpaţi s-au putut vedea şi de la Bucureşti!

Fenomen rar! Munţii Carpaţi s-au putut vedea şi de la Bucureşti!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.12.2016, 19:49 | Modificat la 13.12.2016, 23:08

Bucureştenii au putut vedea munţii Carpaţi de la geamul casei lor, chiar dacă sunt la 150 de kilometri distanţă.

Bucureştenii au putut vedea munţii Carpaţi de la geamul casei lor, chiar dacă sunt la 150 de kilometri distanţă.

Meteorologii spun că este vorba de un fenomen rar. Vântul puternic venit dinspre munţi spre câmpie l-a făcut posibil.