Observator » Evenimente » Inundaţii în România. Gospodăriile din sudul şi centrul ţării au fost înghiţite de ape

Inundaţii în România. Gospodăriile din sudul şi centrul ţării au fost înghiţite de ape

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.03.2018, 07:30 | Modificat la 14.03.2018, 08:27

Râurile şi-au ieşit din matcă şi au inundat gospodăriile oamenilor din sudul şi centrul ţării. Apele au intrat în case, curţi, în beciuri, dar şi la animale.

Râurile şi-au ieşit din matcă şi au inundat gospodăriile oamenilor. Apele au intrat în case, curţi, în beciuri, dar şi la animale. Localnicii au făcut tot ce au putut să se ferească din calea viiturii. Au pus saci de nisip, în timp ce pompierii au intervenit toată noaptea pentru limitarea pagubelor.