Observator » Evenimente » Lebedele salvate din petrol, eliberate în natură

Lebedele salvate din petrol, eliberate în natură

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.06.2018, 16:40 | Modificat la 04.06.2018, 18:55

Au scăpat cu viaţă la limită dintr-o poluare cu substanţe petroliere! Au fost furate din mânile salvatorilor şi apoi înapoiate. După atâtea experienţe traumatizante, cele trei lebede sunt din nou în libertate.

Au scăpat cu viaţă la limită dintr-o poluare cu substanţe petroliere! Au fost furate din mânile salvatorilor şi apoi înapoiate. După atâtea experienţe traumatizante, cele trei lebede sunt din nou în libertate. Pentru siguranţa lor însă, supravegherea este periodică. Cel puţin până în toamnă, când cel mai probabil vor migra.