Observator » Evenimente » NASA a surprins "mâna lui Dumnezeu"!

NASA a surprins "mâna lui Dumnezeu"!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.01.2014, 12:07 | Modificat la 13.01.2014, 12:11

O imagine în raze X, fotografiată de cercetătorii de la NASA, arată un nor de materie generat de explozia unei stele, având forma unei mâini pe care cercetătorii au denumit-o "mâna lui Dumnezeu"

Norul de materie cosmică, numit de cercetători "mâna lui Dumnezeu", a fost fotografiat cu ajutorul a două observatoare astronomice ale NASA, scrie Antena 3. 

Mai multe detalii aici 


Articolul continuă după reclamă