Observator » Evenimente » Un camion a luat foc în mers, în Oradea, din cauza unui conductor electric defect. Cabina șoferului s-a făcut scrum

Video Un camion a luat foc în mers, în Oradea, din cauza unui conductor electric defect. Cabina șoferului s-a făcut scrum

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.03.2023, 09:20 | Modificat la 23.03.2023, 09:21

Un camion s-a făcut scrum pe o şosea din Oradea. În imaginile filmate pe o stradă din oraş, se observă cum flăcările violente au cuprins cabina.

Pompierii au intervenit cu două autospeciale, pentru lichidarea incendiului. Cauza izbucnirii a fost un conductor electric defect.

Şoferul a reuşit să iasă la timp din camion şi tot el a fost cel care a şi sunat la 112.