Un şofer din Constanţa, prins de radar cu 133km/h în Tulcea. Sancţiunile dictate de poliţişti
Un bărbat din Constanţa a fost surprins de aparatul radar în timp ce circula cu 133 de kilometri la oră, într-o localitate din Tulcea. El a fost sancţionat contravenţional şi a rămas fără permis de conducere, informează news.ro.
![Un şofer din Constanţa, prins de radar cu 133km/h în Tulcea. Sancţiunile dictate de poliţişti Un şofer din Constanţa, prins de radar cu 133km/h în Tulcea. Sancţiunile dictate de poliţişti](https://img.observatornews.ro/0/2023/5/8/522687/radar-789a180a.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
”Poliţişti din cadrul Serviciului Rutier Tulcea au depistat un bărbat, din judeţul Constanţa, în timp ce conducea un autoturism pe DN22, în localitatea Baia, acesta fiind înregistrat de aparatul radar cu viteza de 133 km/h, pe un sector de drum cu limita maximă de viteză de 50 km/h”, anunţă, luni, Poliţia Tulcea.
Sursa citată a precizat că bărbatul a fost sancţionat contravenţional, fiind dispusă şi măsura complementară de suspendare a exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru o perioadă de 120 de zile.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰