Observator » Evenimente » Victimele incendiului din Cernavodă au sunat la 112 înainte să moară

Victimele incendiului din Cernavodă au sunat la 112 înainte să moară

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.10.2018, 11:00 | Modificat la 27.10.2018, 11:02

Doi bărbaţi din Cernavodă au pierit vineri noapte după ce casa în care locuiau a luat foc. Oamenii, de 40 şi de 57 de ani, au apucat doar să mai sune la 112 imediat ce au văzut flăcările şi au simţit miros de fum, însă nu au mai apucat să iasă din locuinţă.

Doi bărbaţi din Cernavodă au pierit vineri noapte după ce casa în care locuiau a luat foc. Oamenii, de 40 şi de 57 de ani, au apucat doar să mai sune la 112 imediat ce au văzut flăcările şi au simţit miros de fum, însă nu au mai apucat să iasă din locuinţă.

După ce pompierii au reuşit să stingă incendiul i-au găsit fără viaţă, intoxicaţi cu monoxid de carbon. Vecinii spun că bărbaţii consumaseră alcool, iar cauza cea mai probabilă a izbucnirii incendiului ar fi o lumânare pe care cei doi o foloseau pentru iluminatul locuinţei, care nu era racordată la reţeaua electrică.