Observator » Ştiri externe » Atac sângeros într-o şcoală din Spania. Un adolescent de 14 ani a înjunghiat mai mulţi profesori şi elevi în timpul orelor

Atac sângeros într-o şcoală din Spania. Un adolescent de 14 ani a înjunghiat mai mulţi profesori şi elevi în timpul orelor

Atac sângeros într-o şcoală din Spania. Un adolescent de 14 ani a înjunghiat doi profesori şi doi elevi în timpul orelor Atac sângeros într-o şcoală din Spania. Un adolescent de 14 ani a înjunghiat doi profesori şi doi elevi în timpul orelor
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.09.2023, 11:21 | Modificat la 28.09.2023, 12:08

Un adolescent înarmat cu un cuțit a atacat mai mulți profesori și elevi dintr-o școală din Spania, potrivit Reuters.

Incidentul a avut loc joi și a fost anunțat de poliția locală citată de agenția Efe. Orașul se află în sudul Spaniei. Autoritățile nu au oferit mai multe detalii despre incident. Potrivit surselor din poliție, atacatorul a folosit un cuțit, iar un profesor ar fi fost rănit la ochi.

Enrique Gallego, jurnalist de la Jerez TV, a declarat că surse din școală cred că elevul a ajuns dimineața în clasă și a scos un cuțit mare din rucsac. Apoi a mers "înjunghiind pe toți cei care treceau". Școala este în prezent evacuată și mai multe ambulanțe sunt acum prezente, victimele fiind tratate la locul atacului, scrie Mirror