Celebrităţi de la Hollywood, mesaj EMOŢIONANT pentru Nadia Comăneci
Actorii Christian Slater şi Will Smith au afirmat, într-un mesaj video pentru Nadia Comăneci, că momentul lor preferat din istoria Jocurilor Olimpice este cel în care românca a evoluat la Montreal, în 1976, ediţie la care a obţinut primul 10 din istoria gimnasticii
![](https://img.observatornews.ro/0/2016/8/19/184171/14716182821886e0af.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Actorii Christian Slater şi Will Smith au afirmat, într-un mesaj video pentru Nadia Comăneci, că momentul lor preferat din istoria Jocurilor Olimpice este cel în care românca a evoluat la Montreal, în 1976, ediţie la care a obţinut primul 10 din istoria gimnasticii
“A fost un moment remarcabil. Îmi amintesc că a fost una dintre primele mele experienţe olimpice, am simţit pasiunea şi entuziasmul”, a spus Slater.
Will Smith a afirmat, cu umor, că după JO-1976 şi-a dorit foarte mult să ajungă în România. “Era la Olimpiada din 1976. Voiam atât de mult să ajung în România. Spuneam: au nevoie de mine acolo, vreau să fiu în acea echipă. A fost cea mai frumoasă experienţă la Olimpiadă. Mi-a rămas întipărită în minte", a spus Smith.
Nadia Comăneci s-a declarat impresionată de mesajele celor doi şi a menţionat că îl va invita pe Will Smith în România. "L-am întâlnit pe Will Smith, nu este niciodată prea târziu să vină în România. Îl voi invita data viitoare când îl voi vedea”, a spus ea.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰