Observator » Ştiri externe » Fostul preşedinte al Egiptului, CONDAMNAT la 25 de ani de închisoare!

Fostul preşedinte al Egiptului, CONDAMNAT la 25 de ani de închisoare!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.06.2015, 12:32 | Modificat la 16.06.2015, 12:59

Fostul preşedinte al Egiptului, Mohammed Morsi, a fost condamnat la 25 de ani de închisoare, pentru spionaj

Fostul preşedinte al Egiptului, Mohammed Morsi, a fost condamnat la 25 de ani de închisoare, pentru spionaj

Liderul Frăţiei Musulmane, Mohamed Badie, a primit aceeaşi condamnare, în acelaşi dosar, acuzat că ar fi conspirat cu grupuri externe. În total, 17 persoane au fost condamnate în acest dosar.

Morsi, care a devenit preşedinte Egiptului în urma alegerilor din iunie 2012, a fost înlăturat de la putere de către armată un an mai târziu.

Articolul continuă după reclamă