Observator » Ştiri externe » Satelitul american scapat de sub control a cazut pe Pamant

Satelitul american scapat de sub control a cazut pe Pamant

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.09.2011, 16:32 | Modificat la 28.02.2019, 01:45

Satelitul american scapat de sub control a cazut pe Pamant. Din primele informatii, nimeni nu a fost ranit, in schimb bucati ale satelitului au putut fi vazute in Hawaii. Specialistii NASA nu confirma dar nici nu spun cu exactitate unde anume au aterizat resturile care nu s-au dezintegrat la intrarea in atmosfera terestra.

Satelitul american scapat de sub control a cazut pe Pamant. Din primele informatii, nimeni nu a fost ranit, in schimb bucati ale satelitului au putut fi vazute in Hawaii. Specialistii NASA nu confirma dar nici nu spun cu exactitate unde anume au aterizat resturile care nu s-au dezintegrat la intrarea in atmosfera terestra.