Observator » Ştiri Mondene » "Dr. House" a cucerit românii cu Jazz

"Dr. House" a cucerit românii cu Jazz

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.07.2014, 19:39 | Modificat la 13.07.2014, 19:52

Publicul de la Sala Palatului s-a simţit ca într-un bar de jazz din New Orleans. S-a ocupat de atmosferă Hugh Laurie, care şi-a început cariera muzicală în 2010, dar care e cunoscut în România pentru rolul său dintr-un serial celebru

Publicul de la Sala Palatului s-a simţit ca într-un bar de jazz din New Orleans. S-a ocupat de atmosferă Hugh Laurie, care şi-a început cariera muzicală în 2010, dar care e cunoscut în România pentru rolul său dintr-un serial celebru

În faţa fanilor săi din România, Hugh Laurie a glumit englezeşte şi a cântat blues şi jazz de acum un secol. Artistul a interacţionat cu publicul mai bine de două ore.

Noul "rol" al britanicului i-a cucerit pe români. Actorul este în primul turneu în Europa, prin care promovează cel de-al doilea album al său, "Didn't it rain". Artistul a pornit deja spre Belgrad, unde mâine va susţine următorul spectacol.

Articolul continuă după reclamă