Observator » Ştiri sociale » A intrat intr-un camion, din cauza vitezei

A intrat intr-un camion, din cauza vitezei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.02.2013, 07:15 | Modificat la 30.11.2018, 02:00

Cu pedala de acceleratie la podea, doi tineri din Pitesti au inceput o cursa care putea sa-i duca spre moarte. Setea de adrenalina i-a indemnat sa se intreaca cu un alt bolid. Dar masina in care se aflau n-a trecut linia de sosire, s-a oprit intr-un camion. Impactul a fost atat de puternic incat soferul camionului a zburat prin parbriz. El a scapat doar cu cateva zgarieturi, dar tinerii din masina n-au fost la fel de norocosi.

Cu pedala de acceleratie la podea, doi tineri din Pitesti au inceput o cursa care putea sa-i duca spre moarte. Setea de adrenalina i-a indemnat sa se intreaca cu un alt bolid. Dar masina in care se aflau n-a trecut linia de sosire, s-a oprit intr-un camion. Impactul a fost atat de puternic incat soferul camionului a zburat prin parbriz. El a scapat doar cu cateva zgarieturi, dar tinerii din masina n-au fost la fel de norocosi.