Observator » Ştiri sociale » Bucureşti: Incendiu la un tramvai al liniei 5, aflat în staţie în zona Băneasa

Bucureşti: Incendiu la un tramvai al liniei 5, aflat în staţie în zona Băneasa

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.02.2015, 09:38 | Modificat la 16.02.2015, 09:40

Un tramvai a luat foc luni dimineaţă, la capătul liniei 5, din zona Băneasa, din cauza unei defecţiuni la panoul electric, în momentul izbucnirii incendiului nefiind nicio persoană în vagon

Un tramvai a luat foc luni dimineaţă, la capătul liniei 5, din zona Băneasa, din cauza unei defecţiuni la panoul electric, în momentul izbucnirii incendiului nefiind nicio persoană în vagon

Potrivit lui Daniel Vasile, purtătorul de cuvân al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti, incendiul a izbucnit în jurul orei 05.45, când tramvaiul staţiona la capătul liniei 5, pe Bulevardul Aerogării.

Incendiul a izbucnit din cauza unei defecţiuni la panoul electric, flăcările fiind limitate, până la intervenţia pompierilor, de către angajaţii RATB, care au folosit extinctoare.

Articolul continuă după reclamă

Din fericire, nu au fost înregistrate victime, în tramvai nefiind niciun călător.