Observator » Ştiri sociale » Campanie anti-calculator

Campanie anti-calculator

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.05.2010, 07:29 | Modificat la 08.11.2017, 09:25

De cand au aparut jocurile virtuale, tot mai putini copii merg la terenul de sport sau in parc. Ingrijorate de cresterea numarului de copii dependenti de calculator, cateva studente au lansat in scolile din Cluj-Napoca o campanie prin care incearca sa-i indeparteze pe cei mici de monitor.

De cand au aparut jocurile virtuale, tot mai putini copii merg la terenul de sport sau in parc. Ingrijorate de cresterea numarului de copii dependenti de calculator, cateva studente au lansat in scolile din Cluj-Napoca o campanie prin care incearca sa-i indeparteze pe cei mici de monitor.