Observator » Ştiri sociale » Campionatele Europene de Gimnastică, găzduite de România după 60 de ani (VIDEO)

Campionatele Europene de Gimnastică, găzduite de România după 60 de ani (VIDEO)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.04.2017, 13:39 | Modificat la 19.04.2017, 15:07

Aproape 300 de sportivi din 37 de ţări vor ajunge zilele astea la Cluj-Napoca! De astăzi au început Campionatele Europene de gimnastică artistică. Acum 60 de ani a fost ultima dată când s-a dat startul acestei competiţii în România.

Aproape 300 de sportivi din 37 de ţări vor ajunge zilele astea la Cluj-Napoca! De astăzi au început Campionatele Europene de gimnastică artistică. Acum 60 de ani a fost ultima dată când s-a dat startul acestei competiţii în România.