Observator » Ştiri sociale » Clipe de GROAZĂ într-o staţie din Galaţi, după ce un autobuz A LUAT FOC din senin!

Clipe de GROAZĂ într-o staţie din Galaţi, după ce un autobuz A LUAT FOC din senin!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.08.2017, 13:12 | Modificat la 21.08.2017, 15:22

Au fost clipe de panică la Galaţi, după ce un autobuz a luat foc pe traseu, în momentul în care a oprit în staţie. Cinci pasageri erau în el. Oamenii nu au fost răniţi dar s-au speriat îngrozitor când au văzut flăcările ieşind de la motor. Totul s-a întâmplat aseară. Autobuzul, unul vechi, mai avea o staţie şi încheia cursa.

Au fost clipe de panică la Galaţi, după ce un autobuz a luat foc pe traseu, în momentul în care a oprit în staţie. Cinci pasageri erau în el. Oamenii nu au fost răniţi dar s-au speriat îngrozitor când au văzut flăcările ieşind de la motor. Totul s-a întâmplat aseară. Autobuzul, unul vechi, mai avea o staţie şi încheia cursa.

Ceilalţi şoferi au intervenit cu extinctoarele, iar pompierii au venit cu o autospecială, dar flăcările au reuşit să distrugă mare parte din motor. Paguba a fost evaluată la 20.000 lei. Urmează o anchetă la nivelul societăţii de transport în comun din Galați.