Observator » Ştiri sociale » Cod galben de ceață!

Cod galben de ceață!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.02.2015, 10:01 | Modificat la 10.02.2015, 10:04

Administraţia Naţională de Meteorologie /ANM/ a emis, marţi, o atenţionare nowcasting de ceaţă, valabilă pe raza judeţelor Giurgiu şi Teleorman, în următoarele ore.

Administraţia Naţională de Meteorologie /ANM/ a emis, marţi, o atenţionare nowcasting de ceaţă, valabilă pe raza judeţelor Giurgiu şi Teleorman, în următoarele ore.

Potrivit meteorologilor, până la ora 12,00, în cele două judeţe se va semnala ceaţă, fenomen ce va determina scăderea vizibilităţii local sub 200 de metri şi izolat sub 50 de metri.

Avertizările de fenomene periculoase imediate /nowcasting/ se emit pentru o perioadă de maximum şase ore, precizează ANM. 

Articolul continuă după reclamă