Observator » Ştiri sociale » Fetiță carbonizată într-un incendiu

Fetiță carbonizată într-un incendiu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.02.2015, 13:24 | Modificat la 10.02.2015, 13:48

Tragedie înfiorătoare în comuna Cosmeşti din Galaţi. O fetiţă de un an şi cinci luni a murit de dimineaţă într-un incendiu, iar sora ei, de trei ani, a fost grav rănită. Focul a cuprins violent casa familiei, iar pompierii au intervenit acolo cu mai multe autospeciale

Tragedie înfiorătoare în comuna Cosmeşti din Galaţi. O fetiţă de un an şi cinci luni a murit de dimineaţă într-un incendiu, iar sora ei, de trei ani, a fost grav rănită. Focul a cuprins violent casa familiei, iar pompierii au intervenit acolo cu mai multe autospeciale

Copilul are arsuri la cap şi picioare. Fetiţa a fost dusă de urgenţă cu ambulanţa la spitalul din Tecuci. Din păcate, cum spuneai, sora mai mică a ei, de un an şi cinci luni, a fost găsită moartă de pompieri, în locuinţă, după ce focul a fost stins.

Mai multe echipaje au ajuns la casa în flăcări, cu câteva autospeciale cu apă şi spumă. Abia după aproape două ore au reuşit să stingă ultimele focare. Se pare că totul ar fi pornit de la un coş de fum defect, însă ancheta este abia la început. Deocamdată nu se ştie nimic despre părinţii copiilor.

Articolul continuă după reclamă

Vom reveni însă cu informaţii.