Observator » Ştiri sociale » Fostele centrale termice au devenit cămine de copii, magazine sau chiar piețe

Fostele centrale termice au devenit cămine de copii, magazine sau chiar piețe

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.09.2018, 17:17 | Modificat la 27.09.2018, 17:20

În mai multe oraşe ale ţării, sistemul centralizat de încălzire a fost desfiinţat! Au rămas, însă, fostele clădiri ale centralelor termice. Iar oamenii le-au găsit utilizări din cele mai diverse. De la cămine de copii, la magazine sau chiar pieţe. Localnicii sunt mulţumiţi de aceste transformări, dar spun că ar fi loc şi de mai bine.

În mai multe oraşe ale ţării, sistemul centralizat de încălzire a fost desfiinţat! Au rămas, însă, fostele clădiri ale centralelor termice. Iar oamenii le-au găsit utilizări din cele mai diverse. De la cămine de copii, la magazine sau chiar pieţe. Localnicii sunt mulţumiţi de aceste transformări, dar spun că ar fi loc şi de mai bine.