Fostele centrale termice au devenit cămine de copii, magazine sau chiar piețe
În mai multe oraşe ale ţării, sistemul centralizat de încălzire a fost desfiinţat! Au rămas, însă, fostele clădiri ale centralelor termice. Iar oamenii le-au găsit utilizări din cele mai diverse. De la cămine de copii, la magazine sau chiar pieţe. Localnicii sunt mulţumiţi de aceste transformări, dar spun că ar fi loc şi de mai bine.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
În mai multe oraşe ale ţării, sistemul centralizat de încălzire a fost desfiinţat! Au rămas, însă, fostele clădiri ale centralelor termice. Iar oamenii le-au găsit utilizări din cele mai diverse. De la cămine de copii, la magazine sau chiar pieţe. Localnicii sunt mulţumiţi de aceste transformări, dar spun că ar fi loc şi de mai bine.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰