Observator » Ştiri sociale » Mesajul tranşant al unui medic din spitalul Covid din Gorj: "Nu credeți în virus, haideți la spital!"

Mesajul tranşant al unui medic din spitalul Covid din Gorj: "Nu credeți în virus, haideți la spital!"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.07.2020, 16:14 | Modificat la 27.07.2020, 17:55

Mesajul tranşant al unui medic din spitalul Covid din Gorj, care după patru luni de gărzi epuizante spune că a ajuns la capătul puterilor. "Nu credeți în virus, haideți la spital! Vă dăm un combinezon și vă ducem în secții să vedeți spitalul!", spune medicul.

Și, de parcă nu ar fi destul de greu, sunt pacienți care devin agresivi cu medicii când văd că testele repetate pentru coronavirus ies tot pozitive.