Observator » Ştiri sociale » Militarii bazei NATO, surpriză pentru elevii şcolii din Deveselu

Militarii bazei NATO, surpriză pentru elevii şcolii din Deveselu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.04.2015, 08:59 | Modificat la 11.04.2015, 09:45

La şcoala din Deveselu, iepuraşul de Paşte a venit mai devreme. Militarii bazei NATO s-au gândit să le facă elevilor o surpriză şi au organizat o ''vânătoare de ouă''. Obiceiul cunoscut în Statele Unite i-a făcut extrem de bucuroşi pe micuţi.

La şcoala din Deveselu, iepuraşul de Paşte a venit mai devreme. Militarii bazei NATO s-au gândit să le facă elevilor o surpriză şi au organizat o ''vânătoare de ouă''. Obiceiul cunoscut în Statele Unite i-a făcut extrem de bucuroşi pe micuţi.

Militarii ascund ouăle în curtea şcolii, unde se joacă de obicei elevii. Totul e pregătit, înainte să sune clopoţelul. Sunt deja curioşi să descopere ce fel de ouă a adus Iepuraşul din Statele Unite. O profesoară dă startul distracţiei.

Întâlnirea nu s-a încheiat cu surprizele de Paşte. Elevii au mai stat câteva ore cu noii lor prieteni şi au învăţat să joace fotbal american. 

Articolul continuă după reclamă