Observator » Ştiri sociale » O tânără din Iaşi face acuzaţii grave la adresa medicilor de la Maternitatea Cuza Vodă

O tânără din Iaşi face acuzaţii grave la adresa medicilor de la Maternitatea Cuza Vodă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.07.2018, 07:03 | Modificat la 04.07.2018, 09:56

Însărcinată în 5 luni, a mers de urgenţă acolo pentru că avea contracţii. I s-ar fi spus, însă, că nu există la acel moment serviciu de urgenţe aşa că a fost nevoită să meargă pe jos la o altă unitate medicală. Copilul pe care l-a născut prematur nu a supravieţuit.

Însărcinată în 5 luni, a mers de urgenţă acolo pentru că avea contracţii. I s-ar fi spus, însă, că nu există la acel moment serviciu de urgenţe aşa că a fost nevoită să meargă pe jos la o altă unitate medicală. Copilul pe care l-a născut prematur nu a supravieţuit.