Observator » Ştiri sociale » Panică în mai multe sate din Iaşi, după ce doi oameni au fost muşcaţi de şerpi

Panică în mai multe sate din Iaşi, după ce doi oameni au fost muşcaţi de şerpi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.08.2018, 08:06 | Modificat la 13.08.2018, 11:49

Un bărbat şi o femeie au ajuns în stare gravă la spital, după ce au fost muşcaţi de şerpi, iar medicii nu exclud posibilitatea să fi fost vorba de veninoasele reptile. Ambii sunt în stare stabilă acum şi li s-a administrat serul antiviperin.

Un bărbat şi o femeie au ajuns în stare gravă la spital, după ce au fost muşcaţi de şerpi, iar medicii nu exclud posibilitatea să fi fost vorba de veninoasele reptile. Ambii sunt în stare stabilă acum şi li s-a administrat serul antiviperin. Este alertă şi în spitale, însă. La spitalul Sfântul Spiridon din cel mai mare oraş al Moldovei mai există o singură doză de ser salvator.