Observator » Ştiri sociale » România după potop, imaginile unui dezastru

România după potop, imaginile unui dezastru

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.07.2018, 13:03 | Modificat la 02.07.2018, 14:33

După o săptămână de haos, apele s-au retras în sfârşit. În urma lor au rămas însă peisaje apocaliptice. Patru oameni au murit. Cel mai greu lovit de ape a fost judeţul Neamţ. Acolo nimic nu a rămas neatins.

După o săptămână de haos, apele s-au retras în sfârşit. În urma lor au rămas însă peisaje apocaliptice. Patru oameni au murit. Cel mai greu lovit de ape a fost judeţul Neamţ. Acolo nimic nu a rămas neatins. Viitura a luat pe sus case, maşini, animale. Zeci de localnici au rămas fără agoniseala de o viaţă. Autorităţile spun că va fi nevoie de câteva săptămâni, doar ca să cureţe drumurile de nămolul şi de deşeurile aduse de apă. În întreaga ţară mii de oameni au avut de suferit în urma ploilor.