Observator » Ştiri sociale » Soare și distracție pe Valea Prahovei. Staţiunile, ocupate pe jumătate

Soare și distracție pe Valea Prahovei. Staţiunile, ocupate pe jumătate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.03.2019, 14:53 | Modificat la 23.03.2019, 14:57

Pentru că vremea frumoasă îndeamnă la plimbare, sute de turişti au ales în acest sfârşit de săptămână muntele, spre bucuria hotelierilor acum, la sfârşit de sezon.

Pentru că vremea frumoasă îndeamnă la plimbare, sute de turişti au ales în acest sfârşit de săptămână muntele, spre bucuria hotelierilor acum, la sfârşit de sezon.

Gradul de ocupare al staţiunilor este de 50 la sută, lucru mai rar întâlnit în această perioadă a anului.

În zonele mai înalte încă se mai poate schia, existând un strat consistent de zăpadă, însă cei mai mulţi dintre turişti au mers la munte pentru relaxare, plimbare şi chiar degustarea unor bucate tradiţionale.

Articolul continuă după reclamă