Observator » Ştiri sociale » Un tânăr de 20 de ani din Argeş, la un pas de moarte în Munții Făgăraș

Un tânăr de 20 de ani din Argeş, la un pas de moarte în Munții Făgăraș

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.08.2019, 11:08 | Modificat la 08.08.2019, 11:30

O plimbare pe munte putea să se sfârşească tragic pentru un tânăr de 20 de ani din Argeş.

O plimbare pe munte putea să se sfârşească tragic pentru un tânăr de 20 de ani din Argeş.

Pasionat de alpinism, bărbatul a plecat în munţii Făgăraş, împreună cu nişte prieteni. Nu au urcat pe un traseu abrupt, însă, după că s-a lăsat întunericul, tânărul a călcat greşit şi s-a rănit la picior.

Nu a mai putut să înainteze, iar cei care îl însoţeau au chemat ajutoare. Două ore le-a luat salvamontiştilor să ajungă la victimă. După ce l-au recuperat, tânărul a fost dus la spital şi a primit îngrijiri medicale.

Articolul continuă după reclamă