Observator » Ştiri sociale » UN PAS INAINTE: Taxele si impozitele, platite cu TELEFONUL MOBIL

UN PAS INAINTE: Taxele si impozitele, platite cu TELEFONUL MOBIL

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.03.2013, 13:06 | Modificat la 25.03.2013, 13:18

Locuitorii din Targu-Mures isi pot lua adio de la cozile infernale din fata ghiseelor de taxe si impozite. Acum, isi pot achita darile catre stat cu ajutorul unei aplicatii pentru telefonul mobil

Mai exact, aplicatia va fi disponibila, de la 1 aprilie, pe site-ul Primariei din Targu-Mures pentru android, IOS si Windows8.

In plus, prin intermediul acesteia se pot plati taxele, amenzile, dar se pot si verifica operatiunile efectuate.

Sistemul este unic in tara.

Articolul continuă după reclamă