Observator » Sondaj » SONDAJ: Ați accepta să luați pe numele dumneavoastră o amendă primită de partener?

SONDAJ: Ați accepta să luați pe numele dumneavoastră o amendă primită de partener?

Larisa Andreescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.06.2026, 10:57 | Modificat la 23.06.2026, 11:03

Poliţiştii avertizează asupra unei metode ilegale folosite de unii şoferi pentru a evita pierderea permisului. Mai mulţi bărbaţi au încercat să scape de sancţiunile primite prin sistemul e-Sigur susţinând că partenerele lor se aflau la volan, însă imaginile surprinse de radare au demonstrat contrariul, iar cei implicaţi s-au ales cu dosare penale.

Vă invităm să votaţi în sondajul de mai jos.

Întrebarea zilei
Ați accepta să luați pe numele dumneavoastră o amendă primită de partener?