SONDAJ: Ați accepta să luați pe numele dumneavoastră o amendă primită de partener?
Poliţiştii avertizează asupra unei metode ilegale folosite de unii şoferi pentru a evita pierderea permisului. Mai mulţi bărbaţi au încercat să scape de sancţiunile primite prin sistemul e-Sigur susţinând că partenerele lor se aflau la volan, însă imaginile surprinse de radare au demonstrat contrariul, iar cei implicaţi s-au ales cu dosare penale.
