Observator » Sondaj » SONDAJ: Aţi fi dispuşi să plătiţi mai mult pentru ciocolată şi cafea?

SONDAJ: Aţi fi dispuşi să plătiţi mai mult pentru ciocolată şi cafea?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.03.2024, 08:12 | Modificat la 03.03.2024, 08:13

Fără cafea şi cacao din culturi care au dus la defrişarea pădurilor! Este legea adoptată de Parlamentul European, care s-ar putea aplica în curând şi în magazinele şi cafenelele de la noi. Asta înseamnă că am putea plăti chiar dublu pe o ceaşcă de cafea sau o tabletă de ciocolată. 

Vă invităm să votaţi în sondajul de mai jos, iar răspunsurile voastre se vor vedea la Observator 12-14.​​

Întrebarea zilei
Aţi fi dispuşi să plătiţi mai mult pentru ciocolată şi cafea?