Observator » Sondaj » SONDAJ. Ce variantă aţi ales pentru încălzirea locuinţei?

SONDAJ. Ce variantă aţi ales pentru încălzirea locuinţei?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.09.2024, 08:44 | Modificat la 14.09.2024, 08:46

Plafonarea preţurilor la energie ne fereşte de facturi uriaşe în această iarnă. Măsura de sprijin a statului ar urma să expire pe 31 martie. Însă, în contextul preţurilor mari de pe bursă în estul Europei, autorităţile iau în calcul să ceară la Bruxelles prelungirea mecanismului. Pentru un consum corect, în cazul unei centrale, specialiştii ne recomandă să setăm apa caldă pe o temperatură de 43 de grade, iar butonul de căldură în calorifere în jur de 40-45 de grade. 

Vă invităm să votaţi în sondajul de mai jos:

Întrebarea zilei
Ce variantă aţi ales pentru încălzirea locuinţei?