Observator » Sondaj » SONDAJ. Consideraţi justificată boicotarea simulării de către profesori?

SONDAJ. Consideraţi justificată boicotarea simulării de către profesori?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.03.2026, 11:22 | Modificat la 16.03.2026, 11:23

Simularea Evaluării Naţionale începe luni, cu proba de Limba şi Literatura Română. Cele mai recente date ale Ministerului Educaţiei arată că examenul se desfăşoară în peste 97% dintre şcoli. 127 de şcoli nu organizează simularea pentru Evaluarea Naţională, ca urmare a boicotului profesorilor.

Vă invităm să răspundeţi la sondajul de mai jos, iar răspunsurile dumneavoastră se vor vedea în Observator.

Întrebarea zilei
Consideraţi justificată boicotarea simulării de către profesori?