Observator » Sondaj » SONDAJ: Unde petreceţi sărbătorile, în ţară sau în străinătate?

SONDAJ: Unde petreceţi sărbătorile, în ţară sau în străinătate?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.12.2023, 11:28 | Modificat la 22.12.2023, 11:44

Aproximativ 73% dintre români spun că nu vor pleca deloc în concediu în această iarnă. Dintre cei care o vor face, aproximativ 11,5% își vor petrece vacanța de iarnă în ţară, la munte, 7,5% vor petrece la rude/la țară, peste 6% pe litoralul românesc și numai 2,6% o vor petrece în străinătate, rezultă dintr-un sondaj realizat de CEC Bank.

Vă invităm să votaţi în sondajul de mai jos, iar răspunsurile voastre se vor vedea la Observator 12-14.​​

Întrebarea zilei
Unde petreceţi sărbătorile, în ţară sau în străinătate?