Observator » Sondaj » SONDAJ: Vi se pare o idee bună ca taţii să fie cei care îşi iau concediu pentru creşterea copilului?

SONDAJ: Vi se pare o idee bună ca taţii să fie cei care îşi iau concediu pentru creşterea copilului?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.05.2026, 11:25 | Modificat la 22.05.2026, 11:25

Tot mai multe familii aleg să împartă diferit responsabilităţile după naşterea copilului, iar uneori taţii sunt cei care rămân acasă.

Vă invităm să votaţi în sondajul de mai jos, iar răspunsurile voastre se vor vedea la Observator.