Dinamo - Csikszereda 2-0, în prima manşă a barajului. "Câinii", la un pas de a rămâne în Superliga
Dinamo a câștigat luni seara, pe Arena Națională, cu 2-0, prima manșă a barajului pentru menținerea/promovarea în Superliga disputată împotriva formației FK Csikszereda Miercurea Ciuc, informează Mediafax.
![Dinamo - Csikszereda 2-0, în prima manşă a barajului. "Câinii", la un pas de a rămâne în Superliga Dinamo - Csikszereda 2-0, în prima manşă a barajului. "Câinii", la un pas de a rămâne în Superliga](https://img.observatornews.ro/0/2024/5/20/577186/dinamo-f171d94b.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă a meciului de pe Arena Națională de Dennis Politic, în minutele 46 și 73. Partida s-a terminat 2-0, iar meciul retur este programat peste o săptămână la Miercurea Ciuc.
Învingătoarea dublei manșe va evolua sezonul viitor în Superligă. În celălalt baraj se întâlnesc FC Botoșani și CS Mioveni. În prima manșă, disputată la Botoșani, s-au impus gazdele, scor 1-0.
Ți-a plăcut acest articol?
Like | 2 voturi
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰