Dinamo a câștigat luni seara, pe Arena Națională, cu 2-0, prima manșă a barajului pentru menținerea/promovarea în Superliga disputată împotriva formației FK Csikszereda Miercurea Ciuc, informează Mediafax.

la 20.05.2024 , 22:04

- Inquam Photos / Vali Marin

Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă a meciului de pe Arena Națională de Dennis Politic, în minutele 46 și 73. Partida s-a terminat 2-0, iar meciul retur este programat peste o săptămână la Miercurea Ciuc.

Învingătoarea dublei manșe va evolua sezonul viitor în Superligă. În celălalt baraj se întâlnesc FC Botoșani și CS Mioveni. În prima manșă, disputată la Botoșani, s-au impus gazdele, scor 1-0.

Like | 2 voturi
Cu ce preferaţi să plecaţi în vacanţă?
Observator » Sport » Dinamo - Csikszereda 2-0, în prima manşă a barajului. "Câinii", la un pas de a rămâne în Superliga