Partida România-Israel, contând pentru preliminariile pentru Euro 2024, s-a încheiat la egalitate, 1-1. Pentru tricolori urmează duelul cu Kosovo, meci transmis în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

la 09.09.2023, 23:48

Oscar Gloukh a înscris în minutul 53 de la marginea careului cu un şut la colţul lung. Pentru România a înscris în minutul 27 Denis Alibec. Tot pe Arena Națională, marți, pe 12 septembrie, este programat duelul cu Kosovo, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Peste 40.000 de fani la meciul România - Israel, de pe Aerna Națională

Denis Alibec a deschis scorul în minutul 27 şi a sărbătorit în faţa celor peste 40.000 de fani. Jucătorii lui Edi Iordănescu au intrat în avantaj la pauză, dar au avut probleme în startul reprizei secunde. Gloukh a marcat în minutul 53. După, defensiva României a avut dificultăţi uriaşe. Pe final, israelienii s-au întrecut în ratări, transmite AS.RO.

România a obţinut o remiză şi rămâne pe locul secund în Grupa I. Elveţia are 11 puncte şi este urmată de România, care are 9 puncte. Israel are 8 puncte şi este urmată de Belarus (4), Kosovo (4) şi Andorra (2).

Cum vă petreceţi Floriile?

Observator » Sport » România - Israel 1-1, în preliminariile Euro 2024. Remiză cu emoții pentru tricolori