Simona Halep a abandonat în primul tur la Beijing

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul doi mondial, a abandonat, duminică, în runda inaugurală a turneului WTA de la Beijing în primul set, la scorul de 5-4 pentru Lara Aruabarrena (Spania), jucătoare venită din calificări

Halep, principala favorită a turneului, a renunțat după 49 de minute de joc, acuzând dureri la piciorul stâng.

Simona, care s-a retras și anul trecut la Beijing, dar înaintea meciului din sferturi cu Ana Ivanovic, va primi 15.280 dolari și 10 puncte WTA pentru participare.

Halep o învinsese de trei ori pe Arruabarrena (23 ani, 95 WTA), în 2013 în primul tur la Hobart, cu 6-3, 6-2, în 2014 la Madrid în turul al doilea, cu 6-4, 6-4, și tot în 2014 la București, în sferturi, cu 6-3, 6-1.

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?