Formaţia Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, joi, pe teren propriu, în compania echipei israeliene Hapoel Beer Sheva, în prima manşă din play-off-ul Conference League, notează news.ro.

la 18.08.2022, 22:44

- Inquam Photos / Bogdan Danescu

Hapoel a deschis scorul prin golul marcat de Hatuel, în minutul 70, în timp ce pentru Universitatea Craiova a punctat Ivan, din penalti, în minutul 74. Paul Papp a fost eliminat la pauză, iar de la Hapoel a fost eliminat El Hamed, în minutul 73.

Echipele de start:

• Universitatea Craiova: Lazar - Papp, Raul Silva, Screciu - Hanca (Căpăţână '63), Al. Creţu, Mateiu, Bancu - Baiaram, Koljic (Martic '46), Ivan. Antrenor: Mirel Rădoi
  • Hapoel Beer Sheva: Glazer - Tibi, Elhamed, Miguel Vitor, Helder Lopes - Bareiro, Micha (Selmani '68), Keltjens, Abu Abaid, Ansah  (Hatuel '55)- Hemed (Dadya '75). Antrenor: Elyaniv Barda

Partida a fost arbitrată de Nicolas Walsh (Scoţia). Returul va avea loc joia viitoare, de la ora 20.00, în Israel.

Observator » Sport » Universitatea Craiova - Hapoel Beer Sheva, scor 1-1, în turul play-off-ului Conference League. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat