Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Stadia, un nou serviciu de jocuri video de la Google

Google intră în lumea jocurilor video. Concernul va lansa un serviciu de jocuri inedit, care nu va necesita o consolă specială, ci doar o telecomandă.

de Redactia Observator

la 20.03.2019 , 11:33

Google intră în lumea jocurilor video. Concernul va lansa un serviciu de jocuri inedit, care nu va necesita o consolă specială, ci doar o telecomandă.

Utilizatorii serviciului, numit Stadia, vor putea juca pe calculator, televizor sau telefon, prin intermediul unui sait interactiv, fără să descarce jocurile. Ei vor avea nevoie doar de o conexiune cu viteza de cel puţin 25 de megabiţi pe secundă.

Totul a fost prezentat în premieră la Conferinţa Dezvoltatorilor de Jocuri, din San Francisco. Proiectul nu va fi, însă, disponibil pentru public decât peste câteva luni.

Vezi și
Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi fost vreodată victima unei înşelătorii pe WhatsApp?
Observator » Tehnologie » Stadia, un nou serviciu de jocuri video de la Google