Reclamă

Informații despre comentarii

Facebook clasifică ţările în funcţie de necesitatea moderăririi comentariilor: SUA, Brazilia şi India, la "nivelul zero" de alertă
Tehnologie • pe 25.10.2021 la 22:35

Facebook clasifică ţările în funcţie de necesitatea moderăririi comentariilor: SUA, Brazilia şi India, la "nivelul zero" de alertă

Facebook a creat un sistem de ierarhizare în funcţie de conţinut pentru a putea decide unde este nevoie de o mai atentă moderare...

Facebook clasifică ţările în funcţie de necesitatea moderăririi comentariilor: SUA, Brazilia şi India, la "nivelul zero" de alertă
Fotografie controversată cu prinţul Harry şi Meghan Markle, în revista Time. Ce arată limbajul corporal despre cei doi
Entertainment • pe 17.09.2021 la 13:30

Fotografie controversată cu prinţul Harry şi Meghan Markle, în revista Time. Ce arată limbajul corporal despre cei doi

O fotografie cu prinţul Harry şi Meghan Markle, publicată pe coperta revistei Time, a pus Internetul pe jar. Oamenii dezbat...

Fotografie controversată cu prinţul Harry şi Meghan Markle, în revista Time. Ce arată limbajul corporal despre cei doi
Pastor arestat după o predică despre "sfinţenia căsătoriei dintre un bărbat şi o femeie". Poliția citează plângeri pentru "comentarii homofobe"
Extern • pe 02.05.2021 la 17:34

Pastor arestat după o predică despre "sfinţenia căsătoriei dintre un bărbat şi o femeie". Poliția citează plângeri pentru "comentarii homofobe"

Un pastor în vârstă de 71 de ani al unei biserici din nordul Londrei a fost arestat în baza Legii privind ordinea publică a...

Pastor arestat după o predică despre "sfinţenia căsătoriei dintre un bărbat şi o femeie". Poliția citează plângeri pentru "comentarii homofobe"
Românii vor fi cercetați în stare de libertate
Extern • pe 24.07.2020 la 17:15

Patru români s-au bătut cu pumnii și cu picioarele, în centrul unui oraș italian, după ce doi dintre ei s-au luat de soția altuia

Patru români stabiliți în Italia și-au petrecut noaptea după gratii, după un scandal monstru produs în centrul orașului...

Patru români s-au bătut cu pumnii și cu picioarele, în centrul unui oraș italian, după ce doi dintre ei s-au luat de soția altuia
Pink a transmis un mesaj utilizatorilor
Monden • pe 01.04.2019 la 21:30

Pink şi-a şters pozele cu băieţelul ei, după comentariile acide ale fanilor: "Sunteţi dezgustători!"

Pink a fost nevoită să şteargă fotografiile postate cu cei doi copii ai săi, din cauza unor comentarii extrem de dure venite...

Pink şi-a şters pozele cu băieţelul ei, după comentariile acide ale fanilor: "Sunteţi dezgustători!"
Tehnici moderne de învățare pentru Bacalaureat. Comentarii în rime, pe versurile lui Psihotrop
Social • pe 11.03.2019 la 12:41

Tehnici moderne de învățare pentru Bacalaureat. Comentarii în rime, pe versurile lui Psihotrop

Elevii de azi s-au modernizat. Mulţi dintre ei nu mai colorează ideile pricipale, ci învaţă comentarii în rime, pe versuri...

Tehnici moderne de învățare pentru Bacalaureat. Comentarii în rime, pe versurile lui Psihotrop
Google a lansat ARMA împotriva "trollilor" din mediul virtual
Extern • pe 24.02.2017 la 20:32

Google a lansat ARMA împotriva "trollilor" din mediul virtual

Google lansează ''Perspective'', un instrument informatic bazat pe un sistem de inteligență artificială care moderează în mod...

Google a lansat ARMA împotriva "trollilor" din mediul virtual
Iertați pentru comentariile făcute de pe Facebook, la un video postat de Poliţia Locală Gorj
Social • pe 22.02.2017 la 13:44

Iertați pentru comentariile făcute de pe Facebook, la un video postat de Poliţia Locală Gorj

Cele şapte persoane identificate de poliţiştii locali din Gorj după ce au adresat injurii şi au scris expresii jignitoare la...

Iertați pentru comentariile făcute de pe Facebook, la un video postat de Poliţia Locală Gorj
7 bărbaţi din Târgu Jiu au fost chemaţi la audieri pentru comentariile postate pe Facebook
Social • pe 09.02.2017 la 19:33

7 bărbaţi din Târgu Jiu au fost chemaţi la audieri pentru comentariile postate pe Facebook

7 bărbaţi din Târgu Jiu au fost chemaţi la audieri la Poliţie pentru comentariile postate pe Facebook. Şi riscă acum şi o...

7 bărbaţi din Târgu Jiu au fost chemaţi la audieri pentru comentariile postate pe Facebook
Imaginea care A SCANDALIZAT ÎNTREAGA LUME: “Tu'vă'n gură de gentlemani, ne faceţi pe toţi de râs”
Extern • pe 06.10.2016 la 22:03

Imaginea care A SCANDALIZAT ÎNTREAGA LUME: “Tu'vă'n gură de gentlemani, ne faceţi pe toţi de râs”

Imaginea unei femei însărcinate în stadiu avansat şi care stă în picioare în metrou, lângă trei bărbaţi tineri care stau...

Imaginea care A SCANDALIZAT ÎNTREAGA LUME: “Tu'vă'n gură de gentlemani, ne faceţi pe toţi de râs”
Rus a ajuns la Guvern, pentru o discuţie cu Ponta
Politic • pe 11.06.2015 la 15:54

Rus a ajuns la Guvern, pentru o discuţie cu Ponta

Ministrul Transporturilor, Ioan Rus, a venit la Guvern, pentru o discuţie cu premierul Victor Ponta

Rus a ajuns la Guvern, pentru o discuţie cu Ponta
16 gardieni ai unei închisori din Italia, suspendaţi pentru comentariile rasiste adresate unui deținut român sinucigaș
Extern • pe 20.02.2015 la 13:37

16 gardieni ai unei închisori din Italia, suspendaţi pentru comentariile rasiste adresate unui deținut român sinucigaș

Autorităţile italiene au luat primele măsuri împotriva gardienilor unei închisori din Peninsulă, care au făcut comentarii...

16 gardieni ai unei închisori din Italia, suspendaţi pentru comentariile rasiste adresate unui deținut român sinucigaș
Presa maghiară atacă: România nu recunoaşte adevărata etnie a Simonei Halep!
Extern • pe 11.06.2014 la 20:34

Presa maghiară atacă: România nu recunoaşte adevărata etnie a Simonei Halep!

Reacţiile pe care Simona Halep le-a provocat în presa străină în ultima perioadă sunt care mai de care mai interesante!...

Presa maghiară atacă: România nu recunoaşte adevărata etnie a Simonei Halep!
Franceza nu este pe gustul unuia dintre juratii X Factor
Social • pe 18.10.2012 la 07:48

Franceza nu este pe gustul unuia dintre juratii X Factor

Inca n-am gasit factorul X, dar tocmai am aflat ca limba franceza nu este chiar pe gustul unuia dintre jurati. Exasperat de piesele...

Franceza nu este pe gustul unuia dintre juratii X Factor
Oana si Trestariu vor sa cenzureze internetul
Monden • pe 04.05.2012 la 08:18

Oana si Trestariu vor sa cenzureze internetul

Pe Pepe si l-a facut din nou dusman, dar s-a aliat cu Traistariu. Cantaretul impreuna cu Oana Zavoranu si alte nume din Showbiz vor...

Oana si Trestariu vor sa cenzureze internetul
Adrian Ursu comenteaza ultimele miscari de pe scena politica ( II )
Politic • pe 27.04.2012 la 19:26

Adrian Ursu comenteaza ultimele miscari de pe scena politica ( II )

Adrian Ursu comenteaza ultimele miscari de pe scena politica ( II ).

Adrian Ursu comenteaza ultimele miscari de pe scena politica ( II )
Adrian Ursu comenteaza ultimele miscari de pe scena politica ( I )
Politic • pe 27.04.2012 la 19:21

Adrian Ursu comenteaza ultimele miscari de pe scena politica ( I )

Adrian Ursu comenteaza ultimele miscari de pe scena politica.

Adrian Ursu comenteaza ultimele miscari de pe scena politica ( I )
Umor de calitate la Arenna Tv
Sport • pe 11.09.2011 la 20:07

Umor de calitate la Arenna Tv

Meciul Gaz Metan-Steaua a fost comentat live cu umor la Arenna TV de la GSPTV! Spre necazul lui Madalin Voicu junior, stelist in...

Umor de calitate la Arenna Tv
Eleganta si extravaganta
Monden • pe 03.07.2011 la 16:25

Eleganta si extravaganta

Alexandru Ciucu, designerul Casei Regale a Romaniei a facut o scurta analizei a tinutelor prezentate la nunta Printului Albert

Eleganta si extravaganta
Ocolul lumii in doua palme
Social • pe 19.02.2010 la 19:57

Ocolul lumii in doua palme

Ecoul schimbului de palme dintre profesoara de romana si politistul din comuna mureseana Sanpaul a rasunat pana peste Ocean. Stirea,...

Ocolul lumii in doua palme
Cine e vinovat? Politistul sau profesoara?
Social • pe 16.02.2010 la 19:59

Cine e vinovat? Politistul sau profesoara?

Revenim acum la povestea zilei - profesoara care s-a batut cu un politist la o scoala din judetul Mures. Dupa ce am difuzat...

Cine e vinovat? Politistul sau profesoara?