Observator » Evenimente » Agresorii suspectați că au înjunghiat 2 persoane la mall, în Ploiești, au fost prinși

Agresorii suspectați că au înjunghiat 2 persoane la mall, în Ploiești, au fost prinși

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.10.2018, 10:35 | Modificat la 28.10.2018, 10:37

Doi indivizi bănuiţi că au înjunghiat vineri seara doi bărbaţi, de 30 şi 36 de ani, în parcarea unui centru comercial din Ploieşti, au fost prinşi de poliţişti şi duşi la audieri.

Doi indivizi bănuiţi că au înjunghiat vineri seara doi bărbaţi, de 30 şi 36 de ani, în parcarea unui centru comercial din Ploieşti, au fost prinşi de poliţişti şi duşi la audieri.

Încăierarea a avut loc sub privirile celor două soţii ale victimelor, la ieşirea dintr-un cinematograf. Totul ar fi pornit în urma unui scandal iscat de unul dintre agresori. Cei doi suspecţi, de 26 şi 30 de ani s-au făcut nevăzuţi după atac.

Răniţii au ajuns la spital, dar potrivit medicilor, nu le-a fost pusă viaţa în pericol. Se pare că cei patru bărbaţi se cunoşteau. Pe numele agresorilor s-a deschis dosar penal pentru loviri si alte violente.

Articolul continuă după reclamă