Crimă între fraţi la o stână din Olt. Un bărbat a recunoscut că şi-a ucis fratele, după ce l-a atacat cu o bâtă de mai multe ori
Un bărbăt din Olt a recunoscut că şi-a ucis fratele cu sânge rece la o stână, în urma unui conflict spontan, după ce l-a lovit de mai multe ori cu un ciomag.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Conform unui comunicat transmis, miercuri, de Parchetul de pe lângă Tribunalul Olt, procurorii au fost sesizaţi telefonic cu privire la faptul că, în după-amiaza zilei de 22 august, pe fondul unui conflict spontan, un bărbat care se afla la o stână situată în extravilanul satului Plăviceni, comuna Scărişoara, a fost lovit cu o bâtă, de mai multe ori, în mod succesiv, la nivelul corpului, inclusiv în zona gâtului, de către fratele său, victima decedând, relatează Agerpres.
Bărbatul şi-a recunoscut fapta
"Fiind audiat, în prezenţa apărătorului din oficiu, inculpatul G.D. a recunoscut săvârşirea infracţiunii reţinute în sarcina sa, arătând că, în urma unor ameninţări ale fratelui său G.M. la adresa sa, a luat un ciomag din lemn de dud şi i-a aplicat o lovitură cu acesta în zona gâtului, deşi nu a vrut să-l lovească în acel loc, ci la corp, pe spate. Victima a căzut la pământ, iar el a continuat să îl lovească, aplicându-i alte două lovituri cu acel ciomag, în zona pieptului", arată sursa citată.
Inculpatul a fost reţinut pentru 24 de ore pentru omor, urmând să fie prezentat judecătorului de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Olt cu propunere de arestare preventivă
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰