Observator » Evenimente » Depăşiri periculoase, filmate pe o şosea din Bacău. Doi şoferi au trecut milimetric pe lângă maşina de pe contrasens

Video Depăşiri periculoase, filmate pe o şosea din Bacău. Doi şoferi au trecut milimetric pe lângă maşina de pe contrasens

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.07.2024, 13:22 | Modificat la 08.07.2024, 13:27

Pe drumurile româneşti, suntem parcă într-un joc video cu maşini care se întrec, fără a ţine cont de regulile de circulaţie sau de ceilalţi şoferi. Aşa s-au simţit probabil şi cei doi şoferi, din Bacău, aflaţi parcă într-o cursă.

Ţi-e teamă să mai mergi cu maşina, după ce vezi filmuleţul postat pe reţelele de socializare. Şoferii depăşeau fără niciun stres, punând viaţa celui de pe contrasens în pericol.

Reacţii de revoltă pe internet

Internauţii îl îndeamnă pe cel care a postat filmuleţul să-l trimit poliţiei. Iar, pentru ca cei doi să fie pedepsiţi, trebuie să existe însă plângere.

Articolul continuă după reclamă